Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Dopasuj plan zdrowego stylu życia pod siebie!

Dopasuj plan zdrowego stylu życia pod siebie!

Czy myślałeś może kiedyś o zdrowym stylu życia w ten sposób? Jeżeli zawsze podchodzisz do kolejnej diety jak przysłowiowy pies do jeża to Twoje szanse na zaprzestanie w połowie drogi lub efekt jo-jo są dużo większe niż dopasowując styl życia do siebie. Zdrowego życia!

 

 

Na naszą kondycję, zdrowie i samopoczucie wpływ ma wiele czynników takich jak nasza codzienna dieta, jakość odpoczynku, sen, poziom stresu, ilość obowiązków, a także geny.

Prowadzenie zdrowszego i bardziej aktywnego stylu życia zaczyna się od decyzji, ale nie jest kwestią jednego, kilku, lub nawet kilkunastu dni. To proces, długofalowa zmiana, wymagająca codziennego zaangażowania. Zacznij stopniowo, krok po kroku, pracując po kolei nad zmianą złych przyzwyczajeń i wprowadzając jeden dobry nawyk dziennie.

Przeczytaj poniższe wskazówki, które (mamy nadzieję) pomogą Tobie zacząć. 

Na początku przeanalizuj rozkład swojego dnia

Wszyscy żyjemy w permanentnym stresie, zwłaszcza w obecnej sytuacji jakie ma miejsce na świecie. Po zakończeniu każdego dnia dobrze zrobić sobie krótkie podsumowanie. Zobaczysz wtedy, jakie obowiązki angażują Cię najbardziej, pochłaniając najwięcej czasu. Analiza pomoże Ci zidentyfikować ukryte chwile przestoju, z których wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy. A może wręcz przeciwnie? Może w Twoim rozkładzie dnia jest za dużo spraw, które Cię przytłaczają? Pomyśl czy możesz je komuś oddelegować albo po prostu odpuścić? Wiem doskonale, jakie to trudne.

Wszystko polega na równowadze

Im bardziej jesteśmy w ciągu dnia aktywni, tym ważniejsze staje się zapewnianie organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych o wysokiej gęstości.

Jak widzisz niekoniecznie ilość kalorii idzie w parze z wartością odżywczą spożywanego posiłku.

Spójrzmy na poniższą ilustrację.

 

Każdego dnia zadbaj o odpowiednie nawadnianie i spożywanie dobrze zbilansowanych posiłków o właściwych porach.

Jeżeli masz problem z nadprogramowymi kilogramami zachęcam Cię do prowadzenia dzienniczka, w którym będziesz zapisywać wszystko, co jesz. Taka tabela pozwoli Tobie przeanalizować spożywane posiłki, ilość przekąsek, a także rodzaj spożywanych napojów.

 

Traktuj sen priorytetowo

Głęboki, regenerujący sen to podstawa zdrowego i aktywnego stylu życia. Pomaga odpocząć i odzyskać siły po całym dniu zajęć. Staraj się przesypiać minimum 6, a najlepiej 8 godzin każdej nocy.

Zwracaj uwagę na jakość swojego snu. Unikaj niebieskiego światła tj. ekranów laptopa, smartfona, telewizora tuż przed snem. Więcej na temat snu przeczytasz tutaj: https://herbal-fit.pl/pl/blog/JEDZ-DOBRZE.-SPIJ-LEPIEJ.-NASZE-PORADY-NA-ZDROWY-SEN/26

 

Mądrze wybieraj przekąski

Wiele przekąsek ma niską zawartość składników odżywczych i wysoką kaloryczność.

Wybieraj produkty, które zaspokoją głód między posiłkami bez zbędnych kalorii. Możesz sięgnąć po batony Herbalife Nutrition https://herbal-fit.pl/pl/searchquery/baton/1/phot/5?url=baton .

Postaw na warzywa i owoce, jedz kolorowo! Zwłaszcza teraz, u progu wiosny, czekamy z utęsknieniem na nowalijki 😊

Więcej na temat snu przeczytasz w jednym z naszych wcześniejszych wpisów na blogu: https://herbal-fit.pl/pl/blog/DZIENNY-PLAN-ZYWIENIOWY-ZDROWE-PRZEKASKI/29

 

Zadbaj o codzienną aktywność, najlepiej na świeżym powietrzu

Zalecana dzienna ilość ćwiczeń wynosi co najmniej 30 minut. Jeśli chcesz poprawić swój obecny poziom sprawności, musisz przeznaczyć na to więcej czasu. Wygospodaruj 45-60 minut dziennie na rozgrzewkę, ćwiczenia i rozciąganie po treningu. Jeśli potrzebujesz inspiracji, skorzystaj z naszych pomysłów na ćwiczenia wykonywane w domu, zwłaszcza polecamy praktykę jogi.

Poszukaj towarzysza Twojej aktywności! Nic tak dobrze nie motywuje do codziennej aktywności jak dobra dusza obok i wzajemna mobilizacja.

 

Dopasuj codzienną aktywność pod siebie!

W przeciwnym razie szybko się poddasz…nie każdy jest urodzonym biegaczem czy akrobatą…Każdy z nas jest inny, inaczej reaguje na ćwiczenia i zmianę stylu życia. W indywidualnym planie poprawy swojego rozkładu dnia skup się na tym, co lubisz.

Wybierz porę dnia, która odpowiada Twojemu harmonogramowi ćwiczeń. Znajdź swoje sposoby na włączenie pozytywnych nawyków do codziennych czynności. Krok po korku, każdego dnia.

 

Postaraj się żyć w zgodzie z emocjami

Nasze przekonania na własny temat wpływają na poziom naszej energii i zaangażowania oraz uzyskiwane rezultaty.

Uwierz mocniej w swoje możliwości, zapisując swoje cele zdrowotne i emocje oraz codziennie wypowiadając pięć pozytywnych rzeczy na swój temat. Zapisz je na kartce! Kiedy masz zły nastrój i dopadła Cię gorsza chwila zawsze możesz po nią sięgnąć 😊

Afirmacje pomogą Ci zachować pozytywne nastawienie do osiągania celów: nawet w te dni, gdy nie trzymasz się planu.

 

Nie porównuj się i nie wpadaj w desperację

To naturalne, że porównujemy się z innymi. Efekty uzyskiwane przez znajomych mogą nas motywować i zachęcać do osiągania celów, ale istnieje różnica między czerpaniem inspiracji, a poczuciem, że jesteśmy gorsi.

Pamiętaj: jesteś wyjątkową osobą, a Twoje indywidualne postępy są właśnie takie – indywidualne.

Wpis powstał na podstawie artykułu: https://www.herbalife.pl/artykuly/opracuj-plan-zdrowego-stylu-ycia--dopasowany-do-ciebie/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl