Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Jak dopasować harmonogram dnia do pracy zdalnej

Jak dopasować harmonogram dnia do pracy zdalnej

Jeszcze w 2019 roku pojęcie pracy zdalnej było dla wielu z Nas jakimś abstrakcyjnym określeniem. Aktualnie praca zdalna została uregulowana w Kodeksie Pracy i stanowi codzienność. Jedni odnajdują się w tym systemie lepiej, inni gorzej. Myślę, że warto w tym momencie poruszyć temat dostosowania swojego harmonogramu dnia do pracy online.

Ustal swój harmonogram dnia!

Choć perspektywa dłuższego pozostania w łóżku i pracy w piżamie bywa kusząca, zwłaszcza w deszczowe czy chłodnie dni… grozi bałaganem i złymi przyzwyczajeniami. Przestrzegaj stałego harmonogramu: wstawaj o tej samej porze, porozciągaj się, weź prysznic, przebierz się w dzienne ubranie, zjedz śniadanie i przygotuj sobie stanowisko pracy.

Utrzymanie planu dnia i dyscypliny pomoże Ci skoncentrować się na swoich zadaniach.

Każdego dnia znajdź czas na aktywność fizyczną.

Dla wielu osób praca z domu może ograniczyć ilość ruchu w ciągu dnia, ponieważ łatwo jest „zapaść się” w fotel i nie wstawać z niego przez długie godziny. Dlatego warto znaleźć kreatywne sposoby na ruch! 

Przestrzeganie już ustalonego lub wypracowanie programu ćwiczeń ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania motywacji na wysokim poziomie i zapobiegają złym nawykom.

Chociaż praca bardziej zaprząta Twoje myśli niż treningi, powinieneś codziennie poświęcać 30 minut na ćwiczenia. Jeśli włączysz je do swojego harmonogramu, dodając do codziennego kalendarza, będziesz czekać na nie jak na urozmaicenie monotonnego dnia pracy.

Badania dowodzą, że długie przebywanie w pozycji siedzącej jest skorelowane z szeregiem problemów zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, choroby sercowo-naczyniowe i bóle pleców.

Nawet jeśli sprawność fizyczna nie jest dla Ciebie priorytetem, pamiętaj, że w trakcie ćwiczeń w organizmie uwalniają się endorfiny, które poprawiają nastrój. W stresujących czasach jedną z największych zalet regularnego wykonywania ćwiczeń jest lepsze samopoczucie, co przekłada się także na lepsze radzenie sobie z codziennymi obowiązkami.

Oto pięć prostych ćwiczeń – niektóre możesz wykonywać nawet przy biurku:

 • Ustaw alarm w telefonie, który będzie co godzinę przypominał Ci o krótkiej przerwie na aktywność fizyczną. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się robić „brzuszki” przez minutę, czy wolisz 60 przysiadów lub 20 pompek, regularne przerwy, by trochę się poruszać, pomogą Ci odzyskać energię oraz wzmocnić mięśnie w dłuższej perspektywie. 

 • Rozciągnij górne części ciała. Rozgrzej mięśnie, przeciągając się. Unieś ręce nad głowę, wyciągnij jak najwyżej, aż poczujesz to w klatce piersiowej i bicepsach. Rozciąganie pomaga złagodzić stres i rozluźnić napięte mięśnie. 

 • Rozmawiaj przez telefon na stojąco. Włóż słuchawki i ruszaj się w trakcie rozmowy telefonicznej. Możesz po prostu chodzić, robić przysiady lub wypady, które angażują mięśnie pośladków i ud. 

 • Brzuszki na siedząco. Ćwicz mięśnie brzucha, siedząc na krześle. Trzymając proste plecy, spleć ręce za głową, a następnie unoś kolana naprzemiennie do łokci.

 • Krążenie kostkami. Zataczaj kółka kostkami, by pobudzić krążenie krwi w nogach.

Przebywaj jak najwięcej na świeżym powietrzu.

Praca zdalna pozwala nam `zaoszczędzić` sporo czasu w ciągu dnia przeznaczone na dojazdy do biura, często przez całe miasto stojąc w korkach. Pracując w domu czas ten możesz spędzić na świeżym powietrzu. I najlepiej aktywnie! Wybierz się do najbliższego lasu po pracy na spacer, wyskocz nad jezioro blisko domu, odetchnij świeżym powietrzem, przebywaj jak najdłużej na łonie natury.

Jeżeli masz taką możliwość zaplanuj wypad na weekend w góry lub nad morze. Taka chwilowa odskocznia pomoże Tobie zregenerować siły i wrócić do pracy w kolejny poniedziałek ze zdwojoną energią.

Rozwijaj się, dokształcaj, nie stój w miejscu.

Praca zdalna często powoduje, że przestajemy mieć ochotę na dalszy rozwój. Teoretycznie mamy więcej czasu, ale praktycznie nie zawsze umiemy go wykorzystać. A czas, który przeznaczaliśmy na dojazdy do pracy, odbieranie dzieci z przedszkola czy szkoły po drodze, możemy zainwestować w swój dalszy rozwój.

Zawsze chciałeś się uczyć jeszcze jednego języka obcego? To świetnie. Poszukaj odpowiednich kursów językowych. W czasie pandemii również wiele szkół ruszyło z zajęciami online i tak jest do teraz. W ten sposób zaczęłam naukę francuskiego. Zaoszczędziłam czas na dojazdy do szkoły, a nawet w trakcie choroby nie ominęłam zajęć. Widzisz? Same plusy.

Potrzebujesz wsparcia w odżywieniu swojego mózgu, aby poprawić zdolność koncentracji? Pragniesz zachować kontrolę nad realizacją codziennych zadań, nawet w najbardziej intensywne dni? Sięgnij po nowośc od Herbalife Nutrition- Active Mind Complex https://herbal-fit.pl/pl/p/Active-Mind-Complex-60-kapsulek/198 , który zawiera opatentowany składnik o naukowo potwierdzonym działaniu - Neumentix, pozyskiwany z mięty zielonej i przynoszący wiele korzyści.

Ten produkt zawieraja mieszankę starannie wybranych witamin – C, B6 i B12 – oraz kwasów: foliowego i pantotenowego. Active Mind Complex pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie oraz prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Główne cechy i zalety:

 • Zawiera opatentowany ekstrakt z mięty zielonej, składnik o naukowo potwierdzonym działaniu, zawierający unikalną kompozycję polifenoli naturalnego pochodzenia, w tym kwas rozmarynowy.

 • Zawiera witaminy C, B6 i B12 oraz kwas foliowy, które przyczyniają się do utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych.

 • Zawiera kwas pantotenowy przyczyniający się do utrzymania prawidłowej sprawności umysłowej.

 • Witaminy C, B6 i B12 przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

 • Odpowiedni dla wegan

 • Bezglutenowy

Pamiętaj o zbilansowanej diecie, odpoczynku i spotkaniach z przyjaciółmi!

Regularne ćwiczenia, zdrowa dieta i wystarczająca ilość odpoczynku to skuteczne sposoby na osiągnięcie najlepszych efektów w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Gdy łatwo tracisz poczucie czasu, przez cały dzień odpisując na maile, wcześniej przygotuj sobie zdrowe przekąski: owoce, jogurt, mieszankę orzechową. Zbilansowana dieta z dużą ilością białka sprawi, że zachowasz uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu nie będziesz ciągle zaglądać do lodówki.

Praca w domu nie oznacza, że wypalenie Ci nie grozi. Koniecznie wygospodaruj czas na odpoczynek i relaks.

Wpis powstał na podstawie artykułu https://www.herbalife.pl/artykuly/jak-dopasowac-cwiczenia-do-swojego-harmonogramu-pracy-w-domu/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl