Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Magia warzyw i owoców

Magia warzyw i owoców

Nadeszła wiosna, a wraz z nią lada moment pojawia się nowalijki. Korzystajmy z tego czasu i wypełnijmy swoją dietę warzywami i sezonowymi owocami, które są zalecane jako główny składnik dziennego menu.

Owoce i warzywa dostarczają naturalnych składników roślinnych, które wspomagają nasze zdrowie. Kluczem jest różnorodność, jedz kolorowo 😊 Pamiętajmy jednak, że nie stosujemy ich wymiennie. Urozmaicona dieta jest ważna, jeżeli chcemy dostarczyć organizmowi możliwie jak najwięcej składników odżywczych.

Owoce zawierają więcej cukrów, i najlepiej spożywać je w pierwszej części dnia. Ze względu na jego zawartość powinny być też spożywany w ograniczonej ilości, zwłaszcza u osób na diecie odchudzającej. Śniadanie można zaplanować owocowe, ale drugie śniadanie, obiad, podwieczornej i kolacja powinny być wypełnione warzywami.

Warzywa powinniśmy jeść w jak największej ilości. Najlepiej na surowo, ale jeżeli nie przepadasz za nimi w takiej postaci możesz przygotować je na parze czy grillowane, najlepiej jak najmniej przetworzone.

Warzywa i owoce zawierają ogromny i różnorodny wachlarz minerałów, witamin, błonnika, wody, a także fitoskładników odżywczych – naturalnych związków roślinnych wspomagających nasze dobre zdrowie. Uzyskanie jak najpełniejszego `wachlarza` fitoskładników` jest najbardziej prawdopodobne jeżeli spożywamy codziennie różnorodne owoce i warzywa. Działają one na nasz organizm w sposób niezwykły. Chronią przed przedwczesnym starzeniem się, przed chorobami cywilizacyjnymi, działają jak szczepionka przeciw starzeniu się organizmu wewnątrz. Fitoskładniki są niezwykle wrażliwe na obróbkę termiczną, dlatego najlepiej spożywać warzywa i owoce jak najmniej przetworzone. Wtedy fitoskładniki mają szansę zadziałać na nasz organizm jak najlepiej.

To właśnie fitoskładniki odżywcze odpowiedzialne są za kolory i smaki warzyw i owoców. Kiedy dostrzeżemy tą nieskończoną paletę barw i smaków, a nie tylko źródło witamin i minerałów, zaczniemy doceniać ich różnorodność.

Witaminę C znajdziesz zarówno w jagodach, jak i brokułach. Jednak ich profile fitoskładników odżywczych są diametralnie różne. Jagody zawdzięczają swój czerwono-fioletowy kolor związkom zwanym antocyjanami, występującymi powszechniej w owocach niż w warzywach. Natomiast izotiocyjaniany to fitoskładniki odpowiedzialne za charakterystyczny zapach brokułów, kapusty i kalafiora -tych aromatycznych związków nie znajdziesz jednak w owocach. Inny naturalny barwnik- likopen nadaje intensywny czerwony kolor pomidorom czy grejpfrutom.

Warzywa i owoce to bogactwo błonnika. O roli błonnika możecie poczytać w jednym z naszych wcześniejszych wpisów. Przetworzone w niewielkim stopniu, nieobrane ze skórki, bez dosładzania i tłuszczu, dają na długo poczucie sytości. Błonnik w nich zawarty pęcznieje, wypełnia żołądek, a jelita otrzymują pożywkę dla bakterii jelitowych. Dobra persystaltyka to spokój brzucha i fałd na brzuchu 😊 Apetyt jest zmniejszony, lepiej trawimy, co za tym idzie lepiej śpimy. Błonnik pomaga detoksykować organizm, ciało jest oczyszczone, wzmocnione fitoskładnikami, pełne witamin i minerałów.

Dbajmy o to, aby warzywa i owoce były składnikiem każdego posiłku. Nasze ciało będzie bogato odżywione, gotowe do walki z drobnoustrojami, będziemy mieć lepszy nastrój, a starzenie komórek spowolni. Szukajmy przepisów łatwych i pełnych produktów, które lubimy dodawać do posiłków.

Jeżeli jesteś na diecie odchudzającej z produktami Herbalife zawsze zalecamy aby Twoją przekąską do obiadu był owoc, a na podwieczorek możesz skusić się na warzywo. Może to być też przekąska w formie porcji sałatki złożonej z Twoich ulubionych warzyw i owoców. Sięgajmy po jak największą ilość sezonowych produktów, dostępnych na naszym rynku lokalnym. Pamiętajmy, że im dłuższa droga od rolnika czy sadownika na nasz stół tym większa możliwość zepsucia się warzyw czy owoców. Oczywiście jeżeli mamy tylko taką możliwość najlepszą opcją są warzywa z własnego czy zaprzyjaźnionego ogródka lub z upraw ekologicznych.

Bądźmy zdrowi i żyjmy kolorowo!

Twój Niezależny Partner Herbalife Romana i Marek Dąbrowscy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl