Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Otyłość brzuszna. Czyli kilka słów o tym jak skutecznie zredukować obwód w talii

Otyłość brzuszna. Czyli kilka słów o tym jak skutecznie zredukować obwód w talii

Na początku zastanówmy się co oznacza słowo OTYŁOŚĆ.

Dotychczas wystarczyło przeliczyć sobie wzrost i wagę i otrzymywaliśmy nasz wskaźnik BMI. Jeżeli było to powyżej 30kg/m2 wówczas należało zacząć dbać o swoją wagę, a raczej jej utratę. Obecnie otyłość definiuje się jako złożoną chorobą przewlekłą, w której to nadmierna ilość tkanki tłuszczowej powoduje pogorszenie stanu zdrowia prowadzi do powikłań, a także skraca długość naszego życia. Dokładnie tak- to nie jest już kwestia estetyki, ale zdrowia i dobrego samopoczucia.

Według danych Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15+) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. W ciągu ostatnich lat odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce systematycznie rośnie.(dane z 18 maj 2022)

Nowe, kanadyjskie wytyczne praktyki klinicznej dotyczące postępowania w otyłości osób dorosłych wzywają do zmiany w podejściu leczenia otyłości. Należy skupić się na holistycznym podejściu do zdrowia pacjenta, odchodząc od standardowego tj. MŻ (jedz mniej, ruszaj się więcej). Opowiadają się za tym, by lekarze i specjaliści zajmujący się walką z otyłością skupili się na ogólnym stanie zdrowia podopiecznego, jego doświadczeniach, a nie tylko masie ciała, by walczyć z przyczyną otyłości, a nie tylko jej skutkami.

Dlaczego otyłość jest chorobą?

 • Powstaje na skutek nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej czyli dodatniego bilansu energetycznego. To proste-zjadasz więcej niż jesteś w stanie spalić.

 • Otyłość jest chorobą XXI wieku- powszechną i przewlekłą, nie ustąpi samoistnie i ma skłonność do nawrotów czyli popularnie zwane jest to efektem jo-jo

Niestety…większość osób otyłych uważa, że znaczna nadwaga nie jest chorobą. Spójrzmy na poniższe dane. Jak widać nie do końca mamy świadomość jakie konsekwencje rodzi otyłość. Owszem jest to zazwyczaj efekt nadmiernego objadania się, jedzenia wysoko przetworzonej żywności typu fast food, braku aktywności fizycznej. Oczywiście wyjątkiem są problemy zdrowotne, których skutkiem jest otyłość.

Przyjrzyjmy się dokładniej przyczyną nadwagi i otyłości.

Zastanówmy się jakie są czynniki powstawania otyłości?

 1. Żywieniowe

 2. Środowiskowe

 3. Genetyczne

 4. Neuroendokrynne (hormonalne)

 5. Idiopatyczne (mający niejasne albo nieznane podłoże)

W 90% przypadków to nasze nawyki żywieniowe i środowisko mają decydujący wpływ na naszą wagę.

Dodatni bilans energetyczny to główna przyczyna nadwagi i otyłości- spożywamy więcej niż zjadamy. Dodatkowo w naszym codziennym rozkładzie dnia brak miejsca na aktywność fizyczną.

Dostarczamy naszemu organizmowi więcej pokarmów, niż jesteśmy w stanie spalić. Dlaczego?

Mają na to wpływ czynniki środowiskowe takie jak:

 • tempo życia

 • nawyki żywieniowe (a raczej ich brak)

 • spożywanie wysoko przetworzonej żywności

 • urbanizacja zmniejszająca aktywność (zamiast chodzić pieszo korzystamy z samochodu),

 • przewlekły stres, który najchętniej zajadamy wieczorami

Tak się składa, że nasi przodkowie polowali i spalali kalorie, wędrowali i spalali kalorie, a my naszymi osiągnięciami cywilizacyjnymi doprowadziliśmy do epidemii otyłości na świecie.

Z otyłością wiąże się wiele groźnych chorób. Tak jak wspomniałam powyżej nie jest to tylko kwestia estetyczna, o czym jedynie połowa z ankietowanych pamięta.

Jakie to choroby? Spójrzmy poniżej.

Przerażające prawda? Do tego wszystkiego im wyższe BMI tym długość naszego zycia jest krótsza.

Prawidłowe BMI prawie 80% szans na osiągnięcie 70 lat

BMI 35-40  minus 60% na osiągnięcie 70 lat

Walczmy o siebie i swoje zdrowie!

Redukcja masy ciała może pozytywnie wpłynąć na choroby współwystępujące, które są związane z otyłością.

Już przy schudnięciu 5-10% naszej masy ciała możemy odczuć pozytywne efekty.

Zapewne teraz zastanawiasz się jakie to mogą być efekty zdrowotne?

 • Zmniejszenie ryzyka cukrzycy typu 2

 • Zmniejszenie śmiertelności

 • Poprawa profilu lipinowego krwi

 • Poprawa ciśnienia krwi

 • Spadek uciążliwości bezdechu sennego

 • Poprawa jakości zycia związana ze zdrowiem

Nie wspomnę już o uczuciu lekkości, lepszym samopoczuciu, podniesieniu pewności siebie, chęci do aktywności fizycznej…

To co dasz się namówić i zadbasz o siebie?

Przedstawimy Wam w kilku słowach NOWOŚĆ w ofercie Herbalife Nutrition.

Rewolucyjny produkt jakim jest Phyto Complete zawiera naturalną kofeinę z guarany, witaminy C i B3, chrom, ekstrakty z zielonej herbaty, grejpfrutów, winogron i czarnej marchwi.

Phyto Complete działa skutecznie, ponieważ oparty jest na starannie opracowanej formule z Fiit-NS™, naukowo przebadanym składnikiem, zapewnia wiele korzyści.

Witaminy B3 i C przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, natomiast chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Kluczowe zalety Phyto Complete to:

 • Formuła z Fiit-NS™, naukowo przebadanym składnikiem

 • Fiit-NS™ zawiera połączenie witaminy B3 z fitoskładnikami z ekstraktów roślinnych, między innymi z guarany, zielonej herbaty, grejpfrutów, winogron i czarnej marchwi.

 • Zawiera naturalną kofeinę pochodzącą z guarany.

 • Zawiera chrom, który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych i pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

 • Zawiera witaminy C i B3 (niacynę) przyczyniające się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

 • Produkt odpowiedni dla wegan.

 • Produkt bezglutenowy.

Produkt ten testowała grupa Niezależnych Dystrybutorów Herbalife, jeszcze przed wprowadzeniem produktu na polski rynek, i udało im się zrzucić 95 kilogramów w ciągu 30 dni!

Więcej energii, więcej witalności i i mniej centymetrów w talii to efekty, które zauważyli przy regularnym stosowaniu Phyto Complete uczestnicy naszego Maratonu Utraty Wagi. Ich efekty na bieżąco były relacjonowane w Social Mediach.

Teraz ten wyjątkowy produkt trafił do oficjalnej dystrybucji i może zagościć na stale w Twoim planie żywieniowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl