Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o błonniku

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o błonniku

Czy wiesz, czym jest błonnik i jak dużo go potrzebujesz dziennie? Błonnik jest składnikiem strukturalnym rośli, możesz znaleźć go w warzywach, świeżych owocach, roślinach strączkowych i ziarnach. Większość z nas zdaje sobie sprawę, lub słyszało, że błonnik jest ważnym elementem procesu trawienia. Pokarmy bogate w błonnik zapewniają uczucie sytości, nadają się więc świetnie podczas diety, wówczas gdy potrzebujemy kontrolować głód. Pewne rodzaje błonnika sprzyjają również rozwojowi przyjaznych bakterii w naszym przewodzie pokarmowym.

Czy przyjmujesz dostateczną ilość błonnika

Zalecana dzienna dawka błonnika dla osób dorosłych wynosi 25g.

Niestety zazwyczaj w naszej diecie mamy niedobór błonnika. Jeżeli obecnie nie spożywasz zalecanej ilości błonnika zalecamy stopniowe zwiększanie jego ilości w codziennej diecie. Nagły wzrost może skutkować dolegliwościami brzusznymi, pojawieniem się nieprzyjemnych gazów. Dlatego daj sobie czas, nie spiesz się, daj swojemu organizmowi czas na adaptację. Pamiętaj o dziennym zapotrzebowaniu na płyny, popijaj tabletki z błonnikiem minimum szklanką wdowy. Wówczas błonnik zmięknie i spęcznieje w żołądku, dając uczucie sytości.

Czy wiesz jaka jest różnica między błonnikiem rozpuszczalnym, a nierozpuszczalnym w wodzie?

Niewiele z nas wie, jak ważne jest spożywanie obu typów błonnika- rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego. Największą ilość błonnika rozpuszczalnego można znaleźć w jabłkach, pomarańczach, marchewce, ziemniakach, owsie, jęczmieniu i roślinach strączkowych. Po rozpuszczeniu w wodzie błonnik gęstnieje, odpowiadając za uczucie sytości. Błonnik rozpuszczalny jest pożywką dla pożytecznych bakterii znajdujących się w dolnej części przewodu pokarmowego. Z kolei błonnik nierozpuszczalny wspomaga układ trawienny pęczniejąc i wchłaniając w ten sposób wodę w dolnym układzie pokarmowym. Najwięcej błonnika nierozpuszczalnego zawierają warzywa, otręby pszenne, otręby kukurydziane , otręby ryżowe oraz inne pełne ziarna). Błonnik nierozpuszczalny przyspiesza proces przechodzenia substancji przemiany materii z organizmu przez układ pokarmowy, regulując wydalanie.

Jak odróżnić rodzaje błonnika?

Jest to łatwe. Na przykład ziemniaki podczas gotowania zagęszczają wodę, ponieważ są bogate w błonnik rozpuszczalny. Brązowy ryż nie klei się podczas gotowania, a więc zawiera błonnik nierozpuszczalny, ziarna ryżu wchłaniają wodę. Fasola zawiera błonnik rozpuszczalny, zaś ziarna kukurydzy nierozpuszczalny. Jak to zaobserwować? Najlepiej po otwarciu puszki widzimy, że woda wygląda zupełnie inaczej. Błonnik z kukurydzy jest nierozpuszczalny, płyn jest wodnisty. Natomiast w puszcze z fasolą widzimy gęstą zawiesinę błonnika rozpuszczalnego w wodzie.

Jak zwiększyć spożycie błonnika?

  • Wybieraj świeże owoce ze skórką, zamiast soków. Unikaj zwłaszcza tych dosładzanych. Pamiętaj- woda jest Twoim sprzymierzeńcem.
  • Jedz różne, najlepiej surowe warzywa. Jeżeli nie możesz jeść surowych, ugotuj je lub upiecz. Są dużo lepsze niż te przetworzone.
  • Spożywaj pełnoziarniste pieczywa, wafle, płatki. Zrezygnuj z rafinowanej mąki białej.
  • Zamiast białego ryżu jedz brązowy, dziki, kaszę jaglaną, jęczmienną. Dodawaj rośliny strączkowe do zup i sałatek.
  • Jeżeli nadal nie spożywasz odpowiedniej, zalecanej dla dobrego zdrowia i samopoczucia porcji błonnika sięgnij po jego suplementy.

W Herbalife Nutrition masz wybór. Możesz spożywać błonnik z ziołami w tabletkach lub napój błonnikowy o smaku jabłkowym.

Dlaczego warto sięgnąć po suplement jakim jest błonnik w tabletkach?

W składzie preparatu znajduje się błonnik z owsa oraz natka pietruszki, kwiaty hibiskusa i pomarańczy, proszek z nasion kopru. Suplement błonnika pomaga w osiągnięciu zalecanego dziennego spożycia tego składnika, wynoszącego 25 g dziennie -dzienna zalecana porcja dostarcza 3g błonnika.

Tabletki błonnik i zioła warto stosować wraz z wybranym koktajlem odżywczym F1 oraz multiwitaminami F2, co pozwoli na optymalną kontrolę wagi ciała. W dwóch porcjach koktajlu Formuła F1 dostarczysz swojemu organizmowi 10 g błonnika.

A jakie są zalety napoju błonnikowego?

Napój błonnikowy to smaczny i prosty sposób na zwiększenie dziennego spożycia błonnika. Składa się z błonnika rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego, nie zawiera cukru i sztucznych słodzików. Jedna porcja produktu zawiera 5 g błonnika i 18 kcal. Błonnik jest pobierany z 6 naturalnych źródeł: owsa, jabłek, cytrusów, soi, kukurydzy i cykorii. Napój można przygotować z wodą lub ulubionym koktajlem Formuła F1 zmieniając jego smak na jabłkowy. Polecamy zwłaszcza z koktajlem o smaku waniliowo-śmietankowym.

Wybór należy do Ciebie.

Pamiętaj, że zawsze możesz nas zapytać, który błonnik będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem.
Twój Niezależny Partner Herbalife Romana i Marek Dąbrowscy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl