Kontakt telefoniczny Herbal-FIT

POMOGĘ CI OSIĄGNĄĆ TWOJE CELE!

Klienci Herbalife Nutrition mają większe szanse na osiągnięcie swoich celów dzięki odpowiednim produktom, relacji ze swoim Niezależnym Dystrybutorem Herbalife i przynależności do społeczności Herbalife.

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatne, spersonalizowane wsparcie w realizacji swoich celów, skontaktuj się ze mną.

Moje dane kontaktowe znajdziesz poniżej +48 691 659 220

Do usłyszenia! Romana Dąbrowska

Zaplecze naukowe produktów Herbalife

Zaplecze naukowe produktów Herbalife

Czyli co kryje się za skomplikowanymi nazwami składników naszych produktów.

Dzisiaj zapraszamy Was do przeczytania pierwszego wpisu z naszego cyklu, w którym przedstawimy Neumentix™, składnik preparatu Active Mind Complex https://herbal-fit.pl/active-mind-complex-60-kapsulek . W każdym z kolejnych wpisów omówimy Wam szczegółowo poszczególne składniki naszych wyjątkowych produktów.

 

CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ NEUMENTIX™?

Neumentix™ to naturalny składnik pozyskiwany ze specjalnych odmian mięty zielonej, bogatych w polifenole, takie jak kwasy rozmarynowy i salwianolowy. Dlatego Neumentix™ może wspierać funkcje poznawcze. Neumentix™ ma na celu poprawę wydajności poznawczej i umysłowej poprzez wspomaganie skupienia, koncentracji, czasu reakcji i pamięci roboczej, bez zakłócania snu.

Polifenole to silne związki roślinne, które mają liczne korzyści zdrowotne. Działają antyoksydacyjnie, chroniąc organizm i neutralizując wolne rodniki, które powodują uszkodzenia komórek.

Neumentix™ ma na celu poprawę wydajności poznawczej i umysłowej poprzez wspomaganie skupienia, koncentracji, czasu reakcji i pamięci roboczej, bez zakłócania snu.

Badania wskazują, że korzystny wpływ odczuwają zarówno młodzi dorośli cieszący się dobrym zdrowiem, jak również osoby starsze z problemami z pamięcią, związanymi z wiekiem.

Efekty badano w tych dwóch różnych grupach wiekowych. Każdego uczestnika badania poproszono o przyjmowanie dziennie dawki 900 mg (2 kapsułki) Neumentix™ w trakcie śniadania przez 90 dni

Badania przedkliniczne sugerują, że kwas rozmarynowy nie tylko zmniejsza stres oksydacyjny, który powoduje uszkodzenie komórek, ale może wspomagać wzrost nowych neuronów, a także chronić neurony znajdujące się już w mózgu. Uważa się również, że pomaga komórkom nerwowym w szybszym przekazywaniu sygnałów, co może pomóc mózgowi funkcjonować z większą wydajnością.

Polifenole Neumentix™ zostały przebadane klinicznie pod kątem naturalnego wspierania funkcji psychologicznych u dorosłych i funkcji poznawczych – ważnego elementu zdrowia mózgu

Jakie korzyści zauważono po badaniach przeprowadzonych

w grupie osób 18-50 lat?

1. Sprawność reakcji

Korzyści zaobserwowane po 7 dniach:

Reagowanie i podejmowanie decyzji były znacznie szybsze już po 7 dniach przyjmowania Neumentix™ w porównaniu z grupą, która stosowała placebo.

Sprawność reakcji wiąże się z następującymi kwestiami:

  • Czas podejmowania decyzji

  • Szybkie, nieplanowane zmiany kierunku lub prędkości

  • Szybkie reakcje

Korzyści zaobserwowane po 30 dniach:

W badaniu oceniano wyniki za pomocą urządzenia (Makoto II Arena), które mierzyło wydajność i sprawność za pomocą świateł i dźwięków emitowanych na trzech panelach audiowizualnych. Uczestnicy mieli za zadanie uderzać w odpowiednie punkty rękami lub stopami. Czas reakcji mierzono liczbą „trafień”, sprawdzając zarówno sprawność umysłową, jak również fizyczną.

  • Po 30 dniach uczestnicy przyjmujący Neumentix™ uzyskali znacznie lepsze wyniki w liczbie trafień w porównaniu z uczestnikami przyjmującymi placebo.

  • 5-procentowy wzrost liczby trafień* wykazał, że Neumentix™ poprawia sprawność fizyczną.

* Zmiana w stosunku do wyników sprzed suplementacji w grupie przyjmującej Neumentix™ minus zmiana w wynikach sprzed suplementacji w grupie placebo.

Na czym polega sprawność reakcji i jak się ją mierzy?

Sprawność reakcji jest istotnym elementów osiągania pożądanych wyników sportowych, gdzie liczy się szybka i skuteczna reakcja na bodziec, często przy dużej prędkości. Jest to zdolność do podejmowania decyzji w ułamku sekundy, zarówno pod względem zdolności fizycznych, jak również umysłowych, dotyczących tego, w którą stronę się poruszać i jak szybko.

W omawianym badaniu oceniano sprawność reakcji za pomocą Makoto II Arena. To wyjątkowe urządzenie treningowe ocenia wydajność poznawczą i fizyczną, mierząc czas reakcji w milisekundowej skali istotne w sporcie, gdzie milisekunda może mieć znaczenie dla czasu reakcji ). Jednak kwestia ta liczy się nie tylko w dziedzinie sportu. Czas reakcji ma również znaczenie w codziennych czynnościach, takich jak prowadzenie samochodu czy przechodzenie przez jezdnię.

Urządzenie Makoto wykorzystuje sygnały dźwiękowe i wizualne do mierzenia czasu reakcji, skupienia umysłowego, koncentracji, koordynacji ręka-oko i wielu innych parametrów, łącząc ćwiczenia ze sprawdzoną terapią integracji sensorycznej.

 

2. Utrzymanie uwagi

Poprawa w utrzymaniu uwagi była zauważalna po 30 dniach przyjmowania Neumentix™ w porównaniu z grupą placebo. Po 90 dniach stała się jeszcze bardziej wyraźna.

U osób, które przyjmowały Neumentix™, po 90 dniach odnotowano 11-procentową poprawę w zakresie utrzymywania uwagi, w przeciwieństwie do grupy placebo, która wykazała poprawę tylko o 1% po upływie tego samego czasu.

Na czym polega utrzymanie uwagi? Jak się je ocenia?

Utrzymanie uwagi jest kluczowym elementem codziennego życia. Odnosi się do zdolności skupienia się i skoncentrowania na określonym zadaniu przez pewien czas bez rozpraszania się. Przejawy braku koncentracji mogą być przyziemne, jak zapomnienie właśnie przeczytanego tekstu, lub tak istotne, jak trudność w skupieniu uwagi podczas prowadzenia pojazdu przez długi czas.

Utrzymanie uwagi zostało ocenione w tym badaniu za pomocą baterii testów poznawczych (CNS Vital Signs), pierwotnie opracowanych dla NASA w celu pomiaru różnych funkcji mózgu. Test ocenia kluczowe zdolności poznawcze, takie jak uwaga, pamięć i koncentracja, poprzez serię pytań i prostych zadań.

 

Jakie korzyści zauważono po badaniach przeprowadzonych

w grupie osób 50-70 lat?

 

Wykazano, że Neumentix™ wspomaga pamięć roboczą oraz łatwość zasypiania po 90 dniach stosowania.

Wyniki badania wskazują również, że Neumentix™ może zwiększać uczucie witalności i czujności po przebudzeniu, ale potrzebne są dalsze badania, by zrozumieć skalę tych odkryć.

1. Pamięć robocza

Badania pokazują, że Neumentix™ może poprawić pamięć roboczą lub zdolność żonglowania wieloma zadaniami i informacjami jednocześnie nawet o 15% u osób z problemami z pamięcią związanymi z wiekiem, w porównaniu z osobami przyjmującymi placebo. Przestrzenna pamięć robocza, taka jak pamiętanie po kilku minutach, gdzie leżą kluczyki do samochodu, poprawiła się o 9%.

Na czym polega pamięć robocza? Jak się ją ocenia?

Pamięć robocza to system do tymczasowego przechowywania i zarządzania informacjami wymaganymi do wykonywania złożonych zadań poznawczych, takich jak uczenie się, rozumowanie i rozumienie.

Przykłady zadań związanych z pamięcią roboczą mogą obejmować zapamiętywanie tego, co ktoś właśnie powiedział, oraz powtórzenie jego wypowiedzi od tyłu lub upieczenie ciasta bez dodawania tego samego składnika dwa razy.

W omawianym badaniu oceniano pamięć roboczą za pomocą systemu Cognitive Drug Research. Jest to zestaw 11 testów obejmujących różne zadania od przypominania sobie słów i rozpoznawania obrazów po przetwarzanie informacji.

2. Ułatwianie zasypiania

Poprawę w zasypianiu oceniano za pomocą specjalnego kwestionariusza jakości snu. Osoby przyjmujące Neumentix™ zgłosiły, że wieczorem zasypiają łatwiej i szybciej niż osoby przyjmujące placebo.  

Wpis powstał na podstawie artykułu dostępnego na stronie https://www.herbalife.pl/skladniki/neumentix/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl